Na svete existuje mnoho závislosti, ale všetky spôsobujú podobné zmeny správania ľudí. Je jedno či je to závislosť na alkohole, kokaíne alebo internete. Na to prišli vedci vo svojej jednej štúdií. Na to aby prišli na tieto výsledky, vo výskume použili MRI skenery (Magnetic reconance imaging). Tie v mozgu odhalili abnormality dospievajúcich, ktorí trávili veľa času za internetom a to aj na úkor ich bežného života v rodine a spoločnosti.
Túžba je silnejšia než všetko ostatné
Nutkanie byť na internete je u jedincov veľmi silné spojené so stratou sebaovládania. Túžba je mnohokrát silnejšia než vôľa. Táto túžba a nutkanie sa časom vymyká spod kontroly a podvedomie nespraví nič aby sa tejto túžbe vzdorovalo.
To spôsobí odkladanie povinností, venovaniu sa výlučne len počítaču, internetu a veci s tým spojené. Závislosť prevažuje. Mnoho trpiacich závislosťou si uvedomuje svoje konanie a a j následky svojho konania. Napriek tomu tento proces nevedia, alebo nechcú zastaviť.
Závislosť na internete nie je lacný špás
Technológie napredujú a čo je nové je zväčša aj poriadne drahé. Najnovšie inovácie a programy, hardware a software nepatria medzi lacné záležitosti a ich ceny sa vedia vyšplhať aj na stovky eur. Trpiaci závislosťou je často spojené s využívaním platených portálov. Veľký rozmach prevláda aj u jedincov, ktorí nakupujú cez internet.
Matka vyhladovala svoju dcéru
Závislosť na internete môže spôsobiť rôzne následky. Po tom ako 28-ročná matka hrala celé hodiny na internete online hru World of Warcraft, jej trojročné dievčatko zahynulo od hladu. V jej malom veku vážila len 10,5 kg.
Je smutné ako môže závislosť spôsobiť až takéto extrémne dôsledky. Treba si všímať svojich rodinných príslušníkov a priateľov a dávať pozor na to, ako často a ako dlho sedia za svojich notebookmi, mobilmi a zakročiť hneď na začiatku. V prípade dlhotrvajúcej závislosti vyhľadať odbornú pomoc.